Σάββατο, Ιανουαρίου 07, 2012

Ήττα μετά από δυνατό αγώνα : Νικόπολη -Βόνιτσα 68-71

Ένα κακό τρίτο δεκάλεπτο και η «σχολαστική» μέχρι υπερβολής (κυρίως στις επαφές)   διαιτησία του Τσώνου και της Γιώτη ( 5 φάουλ Τσιτσώνης, Μπουτόπουλος, Σωτηρίου και είχαν από 4 οι Πολίτης, Βασιλειάδης, Πολύμερος ),  έδωσε την νίκη στην ομάδα της Βόνιτσας στον σημερινό δυνατό αγώνα που έγινε στο ΔΑΚ Πρέβεζας .  Σε κάθε περίπτωση η ομάδα της Βόνιτσας έδειξε ότι πίστευε περισσότερο στις δυνάμεις της. Από την άλλη η ομάδα μας αν και ξεκίνησε καλά τον αγώνα, έδειξε από το 15΄ και μέχρι το 43΄ αδυναμία στην άμυνα, με αποτέλεσμα οι αντίπαλοι να βάζουν εύκολα καλάθια. Στο τέλος όμως φαινόταν ότι μπορούσαν  οι παίκτες μας να γυρίσουν τον αγώνα κάτι όμως που δεν έγινε. Από την Νικόπολη  διακρίθηκαν οι Πολίτης (που έδειξε τις μεγάλες δυνατότητες του στο 3ο και 4ο δεκάλεπτο), Τσιτσώνης (που απέδειξε ότι όποιος και να είναι ο αντίπαλος, δεν τον σταματά στα σουτ των τριών πόντων ) και ο  Πολύμερος  (που έδειξε τον καλό εαυτό του). Από την Βόνιτσα οι Μακρόπουλος, Παπαμιχαήλ και  Θειακός.
          Δεκάλεπτα : 19-17, 30-32, 49-55, 68-71.
   ΝΙΚΟΠΟΛΗ (Βαβέτσης ) : Κωνής, Σκανδάλης, Ζαλοκώστας, Τζόκας 6, Πολίτης 28(2), Βασιλειάδης 4, Τσιτσώνης 13(4), Μπουτόπουλος 2, Βουκελάτος, Σωτηρίου, Πολύμερος 15(1).
   ΒΟΝΙΤΣΑ (Παπίρης): Μακρόπουλος 23, Μάρης, Μασούρας, Παπαδόπουλος 6, Παπαμιχαήλ 14, Μπιστιόλας 9, Κρητικός, Θειακός 10, Ζαχαράκης 5, Δευτεραίος 4.
      Αποτελέσματα  12ης  αγωνιστικής:
Νικόπολη – Βόνιτσα  68-71 , ΑΟ Αγρινίου -  ΑΓΣΙ 81-71 , Φαίακας - Αστακός 60-61 , Καναλάκι - Ιόνιος  82-7,Παραμυθιά- Παναιτωλικός  72-66, Ναύπακτος - Άτλας  76-49