Σάββατο, Φεβρουαρίου 26, 2011

Κακό δεκάλεπτο και ήττα : Καναλάκι -Νικόπολη 68-59

Απρόσμενη ήττα , μετά από ένα καταστρεπτικό τέταρτο δεκάλεπτο , για την ομάδα μας σήμερα στο Καναλάκι.  Έχασε έναν αγώνα, που φαινόταν να τον ελέγχει μέχρι το 35 λεπτό, μετά από σειρά λαθών, κακών επιλογών και  αυξημένου άγχους.  Με τον σκόρερ της ομάδας Ντίνο Τσιτσώνη να βρίσκεται σε κακή μέρα και τον Σωτηρίου να φορτώνεται γρήγορα φάουλ , έπρεπε οι υπόλοιποι παίκτες να δώσουν κάτι παραπάνω. Οι συνθήκες δεν επέτρεψαν στον Πολίτη και τον Μπάλλα , παρά την καλή τους εμφάνιση, να δώσουν αυτό το παραπάνω. Ο κακός αγωνιστικός χώρος αλλά και  το πάθος των παικτών του Καναλακίου , έπαιξαν τον ρόλο τους.  Από το Καναλάκι, που του αξίζουν συγχαρητήρια για την νίκη του, ξεχώρισαν οι Δάσκαλος, Κασκάνης και Κιτσάκης.
Καλή η διαιτησία των Σιόρεντα, Μίγδου.
Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ- ΝΙΚΟΠΟΛΗ 68-59   (18-12,29-36, 45-51,68-59)
ΑΕ  ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (Τζομάκας) : Γείτονας, Κιτσάκης 10,  Καούρης, Στύλος  10, Γούλας 1, Κασκάνης 16 (1), Τριτσάρης  Βασιλειάδης 6 (1), Γρετσίστας, Μπόχτης , Δάσκαλος 25, Βαγγέλης.
ΝΙΚΟΠΟΛΗ  (Βαβέτσης): Κωνής, Σακκάς, Λίγκος 10, Χαραλαμπόπουλος, Πολίτης 25 (1), Τρομπούκης,  Τσιτσώνης , Μπουτόπουλος 2, Χρήστου, Σωτηρίου 3 (1), Μπάλλας 19.
Τα αποτελέσματα  της  19ης Αγωνιστικής
Ιόνιος-ΓΕΑ 65-53,  Αστακός- Ναύπακτος 70-51, ΑΓΣΙ-Βόνιτσα 64-61 ΑΟ Αγρινίου-Κρόνος  65-77, Σπάρτακος  -Φαίακας  72-73,  Καναλάκι – Νικόπολη 68-59