Σάββατο, Δεκεμβρίου 14, 2013

Επιστροφή στις νίκες : Άνω Πόλη Άρτας - Νικόπολη 63-88

Παρουσιάζοντας  δύο πρόσωπα η Νικόπολη, στον σημερινό αγώνα με την Άνω Πόλη στην Άρτα, έφτασε τελικά σε μία εύκολη νίκη. Με το κακό της πρόσωπο από το 5΄ λεπτό του αγώνα  μέχρι και το 23΄  όπου παίζοντας νωθρά και  χωρίς συντονισμό,  έδωσε το δικαίωμα στους μαχητικούς παίκτες της αντιπάλου να φθάσουν στην ισοφάριση (38-38) .

Με το καλό της πρόσωπο  σε όλο το υπόλοιπο διάστημα του αγώνα (ειδικά  από το 23΄λεπτό  μέχρι το 35΄) επικρατώντας  των αντιπάλων  της σε άμυνα και επίθεση . Το διάστημα  αυτό οι παίκτες του Νεκτάριου Βαβέτση έπαιξαν σπουδαία άμυνα  και  στην επίθεση έβγαζαν εύκολα καλάθια.
ΑΝΩ ΠΟΛΗ ΑΡΤΑΣ - ΝΙΚΟΠΟΛΗ 63-88 (11-21, 32-36, 44-68, 63-88)
ΑΝΩ ΠΟΛΗ ΑΡΤΑΣ  (Περλέγκας) : Μερκοβίτης 2, Λάμπρου 7, Παπαθανασίου 2, Κουτούκης 7,  Βαρελής 13 (3) , Πέταλης 13 (1) , Πρέτζας, Ζαβρεδινός 13, Ζήκος 6, Ζιώγος .
ΝΙΚΟΠΟΛΗ  (Βαβέτσης) :   Σκανδάλης , Μπούντας ,   Κακιούζης 18 (1) , Πολίτης  25 (1)  , Βασιλειάδης  11 , Τσιτσώνης 17 (4) ,  Τσαπάρας 5  ,  Δόνος , Θειακός 12